Aktualności

Lokalna Grupa Działania "Beskid Gorlicki" wraz z głównym organizatorem FRDL Małopolskim Instytutem Samorządu Terytorialnego i Administracji, poszukując rozwiązań do Małopolskiego Planu Działania na rzecz rozwoju innowacji na terenach wiejskich, zapraszają do udziału w lokalnych warsztatach realizowanych dla społeczności powiatu gorlickiego, pod hasłem „Małopolska: Innowacje na wsi – Czy? Jak? Jakie?”, w dniu 14.11.2017 r. w godz. 10.00-14.00 w sali obrad Starostwa Powiatowego w Gorlicach, ul. Biecka 3.

Cel: Poszukiwanie propozycji rozwiązań dla rozwoju obszarów wiejskich, w tym w kontekście gospodarczym i społecznym (zwiększenia innowacyjności i liczby innowacji na terenach wiejskich małopolski).

 Dlaczego ten temat – warsztat:

 • Innowacje dotyczą nie tylko miast / metropolii! 
  Tereny wiejskie posiadajązasoby dla rozwoju innowacji - mieszkańcy, dziedzictwo. 

  CZY na pewno?
 • Innowacja to zmiana po to by żyło się lepiej – nie tylko w odniesieniu do technologii! 
  Innowacje tworzą ludziei wynikają one z ich życia - potrzeby zmian, traktowanych jako „ulepszenia”. Innowacje mają ostatecznie modernizować wszelkie aspekty życia, w tym pracy. 

  JAK rozumieć innowacyjność w kontekście terenów wiejskich?
 • Wieś ma odmienne bariery w rozwoju (dla innowacji), potrzebne jest odmienne podejście! 
  Tereny wiejskie, dla uruchomienia ich potencjału rozwojowego, potrzebują odmiennego podejścia dla rozwoju innowacji, gdyż mają inne bariery dla ich rozwoju niż w miastach. 

  JAKIE bariery/ problemy wymagają przełamania?
 • Małopolska wieś jest zróżnicowana –potrzebuje różnych rozwiązań! 
  Na terenach wiejskich jest wciąż ogromny i zróżnicowany potencjał rozwojowy (są obszary małopolski gdzie dominuje wciąż rolnictwo, jednak większość z niech rozwija się w innych kierunkach (np. turystyka, przemysł). 

  JAK rozwijać innowacje na małopolskiej wsi – jak rozwijać małopolską wieś?

 W poszukiwaniu odpowiedzi zapraszamy Państwa na ten warsztat!

 Do kogo adresowany jest warsztat:

Jesteśmy przekonani, że odpowiedzialność za rozwój innowacji na terenach wiejskich, spoczywa nie tylko po stronie władz regionalnych ale samorządu lokalnego – dlatego potrzebujemy włączenia się w dyskusję kluczowych aktorów stron – mieszkańców obszarów wiejskich (przedsiębiorcy, samorząd lokalny, lokalne organizacje)

Zgłoszenia i informacje:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 12 633 51 54, http://www.beta.mistia.org.pl/projekty/ratio/

Lidia Klimas – koordynator projektu, Maria Piękoś-Konopnicka - specjalista ds. animacji spotkań i komunikacji

PROGRAM SPOTKANIA


 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech