Aktualności

W dniach 4-9 czerwca 2019 r. w ramach projektu współpracy pn. ,,Marka Lokalna szansą rozwoju obszarów LGD’’ razem z LGD Między Wisłą a Kampinosem oraz LGD Krajna Złotowska odwiedziliśmy naszego partnera w Bułgaii - LGD Dewnia – Aksakowo. Celem projektu jest promowanie obszaru objętego LSR poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń w procesie zarządzania marka lokalną.

Uczestnicy wyjazdu odwiedzili obiekty, zabytki, miejsca, na które pozyskano środki unijne na remonty, doposażenie czy modernizację. W programie wizyty znalazło się, m.in. odwiedzenie winiarni w miejscowości General Kantardjievo, średniowiecznego klasztoru skalnego w parku przyrody „Złote piaski”, wystawy „Made on our territory” w miejscowości Klimentomevo. Ponadto Przedstawiciele Lokalnych Grup Działania z Polski zwiedzili obiekty na terenie miasta Aksakovo, formacje skalne w Kamiennym Lesie oraz Muzeum mozaik w mieście Devnya. Mieli też okazję do wielu spotkań i rozmów z samorządowcami i społecznikami nt. poziomu i kierunku wdrażania bułgarskiej startegii rozwoju oraz marki lokalnej. 

Projekt pt. Marka Lokalna szansą rozwoju regionu współfinansowany jest w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Bardzo dziękujemy naszym Partnerom za miłą atmosferę, pozytywne wrażenia, za serdeczne przyjęcie i ogromne zaangażowanie w organizację wizyty.

 


 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech