KARPATY NA DWÓCH KÓŁKACH

Celem projektu „Karpaty na dwóch kółkach” realizowanego w partnerstwie przez LGD „Beskid Gorlicki”, LGD „Korona Sądecka” oraz  Stowarzyszenie „Perły Beskidu Sądeckiego” jest promocja turystyki rowerowej na obszarze partnerskich LGD poprzez budowę infrastruktury oraz organizację przedsięwzięć edukacyjno-promocyjnych.

W ramach projektu powstaną Miejsca Obsługi Rowerzystów – tzw. MORy, wyposażone w stacje naprawcze, które stanowiły będą miejsca odpoczynku zarówno turystów jak i mieszkańców. W ramach projektu zaplanowano także stworzenie map prezentujących szlaki i MORy zlokalizowane na obszarze poszczególnych partnerskich LGD. Realizowane będą również inne działania z zakresu edukacji i promocji, m.in. rajd rowerowy, konkurs promujący jazdę na rowerze, kurs instruktora turystyki rowerowej, zostaną wykonane tablice informacyjne, strona internetowa oraz będzie wyemitowany spot w TV.

Na obszarze LGD „Beskid Gorlicki” powstanie łącznie 13 Miejsc Obsługi Rowerzysty, w których zamontowane zostaną tablice informacyjne, zostaną wydane mapy prezentujące szlaki i ścieżki rowerowe z naniesionymi MORami i atrakcjami turystycznymi, nastąpi  także emisja spotu  telewizyjnego prezentującego potencjał i walory turystyki rowerowej.

Działania projektu dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu obszarów partnerskich LGD pozwolą stworzyć bogatą ofertę dla rozwoju turystyki rowerowej, będą zachętą dla turystów do odwiedzenia obszaru Beskidu Niskiego, Beskidu Sądeckiego i Beskidu Wyspowego, a także do częstszego korzystania z rowerów przez samych mieszkańców.

 

Mapa – obszar LGD „Beskid Gorlicki”

Mapa – obszar LGD „Beskid Gorlicki”, LGD „Korona Sądecka” oraz  Stowarzyszenie „Perły Beskidu Sądeckiego”

 


Operacja pn. "Karpaty na dwóch kółkach" mająca na celu promocję turystyki rowerowej na obszarze partnerskich LGD poprzez budowę infrastruktury oraz organizację przedsięwzięć edukacyjno-promocyjnych do dnia złożenia wniosku o płatność końcową, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 "Przygotowanie oraz realizacja działań w zakresie współpracy z lokalna grupą działania" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech