Aktualności

Z radością informujemy, że projekt LGD Beskid Gorlicki pt. „Odkryj Karpating” uzyskał 93 600 zł dofinansowania w konkursie ofert Ministerstwa Sportu i Turystyki na wsparcie w 2023 roku realizacji zadań publicznych z zakresu turystyki.

 

 

Projekt zakłada:

  • organizację targów turystycznych marki Karpating podczas festiwalu folkowego „4 Strony Karpat” (26-27 sierpnia),
  • produkcję filmu i spotu promującego Beskid Gorlicki,
  • wydanie publikacji promującej Beskid Gorlicki i użytkowników znaku marki Karpating,
  • wizytę studyjną blogerów podróżniczych.

Celem projektu jest promocja marki Karpating i systemu certyfikacji produktów, usług i inicjatyw. Zależy nam, aby poprzez wykorzystanie różnorodnych narzędzi promocyjnych, pokazać potencjalnym użytkownikom znaku korzyści płynące z sieciowania produktów i usług.

Marka lokalna Karpating jest narzędziem promocji produktów i usług związanych z regionem, oferowanych przez twórców i usługodawców z obszaru powiatu gorlickiego, a także narzędziem promocji lub wsparcia inicjatyw mających znaczenie dla zrównoważonego rozwoju regionu. Marka Karpating  powstała z potrzeby mieszkańców, podmiotów gospodarczych, organizacji społecznych i instytucji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju powiatu gorlickiego w oparciu o lokalne zasoby obszaru oraz bogate dziedzictwo kulturowo-historyczne. Znakiem marki lokalnej Karpating oznaczane są tylko produkty, usługi i inicjatywy charakteryzujące się wysoką jakością, gwarancją pochodzenia i przyjaznością dla środowiska.

Projekt skierowany będzie do obecnych i potencjalnych użytkowników znaku marki lokalnej Karpating, rękodzielników, kół gospodyń wiejskich, restauratorów, hotelarzy, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, organizacji pozarządowych oraz lokalnej branży turystycznej. Odbiorcami działań będę również mieszkańcy regionu oraz turyści odwiedzający Beskid Gorlicki i korzystający z produktów, usług i inicjatyw podjętych w ramach funkcjonowania marki Karpating.

Wartość dofinansowania: 93 600 zł.

Całkowita wartość projektu: 107 000  zł.

Zadanie publiczne pn. „Odkryj Karpating” dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową
nr 2023/0023/2256/UDOT/DT/BP z dnia 25 maja 2023 r.


 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech