ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA

                                        

               WIRTUALNY   SPACER                                              AUDIOPRZEWODNIKI


Zaproszenie na Panoramę Kultur

pk   powiększ


Raport z badań ewaluacyjnych

Oddajemy w Państwa ręce Raport z badań ewaluacyjnych Lokalnej Grupy Działania „Beskid Gorlicki” za lata 2009 - 2015. Raport dostępny jest w zakładce „O nas”.


Otwarcie Izby Łowiectwa Ziemi Gorlickiej w Męcinie Wielkiej

Koło Łowieckie „RYŚ” w Gorlicach utworzyło w Męcinie Wielkiej Izbę Łowiectwa Ziemi Gorlickiej. Projekt pod nazwą „Być – pamiętać – chronić - Izba Łowiectwa Ziemi Gorlickiej” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Projekt został złożony za pośrednictwem LGD „Beskid Gorlicki”. W izbie możemy zapoznać się z historią i kulturą Ziemi Gorlickiej, tradycjami łowieckimi, występującą w Beskidzie Niskim fauną i florą poprzez zgromadzone slajdy, jak też zobaczyć trofea łowieckie oraz wybrane gatunki fauny. Zwiedzanie izby jest możliwe w grupach  po wcześniejszym uzgodnieniu terminu: e-mail: kontakt_rys@02.pl lub tel. 506 032 256..

  

Foto: Izba Łowiectwa Ziemii Gorlickiej, Archiwum Koła Łowieckiego „RYŚ” w Gorlicach 


Jak Leader zmienił powiat gorlicki - konferencja podsumowująca

12 czerwca br. w Sękowskim Dworze w Sękowej LGD  zorganizowało konferencję pt.
„Jak Leader zmienił powiat gorlicki” - efekty realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Konferencja podsumowała dotychczasowe działania Stowarzyszenia.

W konferencji udział wzięli m.in. członkowie stowarzyszenia, mieszkańcy obszaru, wnioskodawcy realizujący projekty, przedstawiciele lokalnych władz, instytucji kultury
oraz zaproszeni goście z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane projekty zrealizowane w ramach PROW na lata 2007-2013, oś 4 Leader, przedstawione przez beneficjentów z poszczególnych gmin powiatu gorlickiego. Uczestnicy konferencji mogli na własne oczy przekonać się jak Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 zmienił powiat gorlicki. Ponadto pracownicy biura zaprezentowali projekty LGD w tym m.in. projekty współpracy:  „Poznaj region
z audioprzewodnikiem” oraz „Wirtualne zwiedzanie wybranych atrakcji turystycznych”, przyczyniające się do szerokiej promocji obszaru działania LGD.

Na konferencji można było spróbować potraw regionalnych przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu gorlickiego oraz posłuchać występu kapeli ludowej „Pogórzanie” i braci Stanisława i Jana Matułów z Brunar. Można było również  zobaczyć pokaz walk rycerskich Zakonu Rycerskiego Ziemi Bieckiej oraz spektakl w wykonaniu Amatorskiego Teatru z Szalowej. Konferencji towarzyszyła także wystawa zdjęć projektów zrealizowanych przy wsparciu LGD.
 

   k     k   

k     k

k     k

    


12 czerwca biuro LGD czynne do godz. 11:00

Uprzejmie informujemy, że w dniu 12 czerwca 2015 roku (tj. piątek), biuro Stowarzyszenia LGD "Beskid Gorlicki" będzie czynne do godz. 11:00, z powodu konferencji.


Zaproszenie do Szymbarku

persiina powiększ


5 czerwca biuro LGD nieczynne

Uprzejmie informujemy, że w dniu 5 czerwca 2015 roku (tj. piątek), biuro Stowarzyszenia LGD "Beskid Gorlicki" będzie nieczynne.


Zapraszamy na konferencję podsumowującą wdrażanie LSR

LGD „Beskid Gorlicki” zaprasza na Konferencję podsumowująca Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Objętych Działaniem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki” w okresie 2007-2013

pt. „Jak Leader zmienił powiat gorlicki”

 - efekty realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013
 

Konferencja odbędzie się 12 czerwca 2015 r., o godz. 14:00 w Sękowskim Dworze, 38-307 Sękowa 445


Prosimy o potwierdzenie przybycia na konferencję do dnia 09.06.2015 r. pod nr tel. 18/352 65 76 lub na adres e-mail: beskidgorlicki@wp.pl

Program konferencji


Kurs pisania ofert na realizację zadań publicznych

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zapraszają na szkolenie dla Przedstawicieli i Przedstawicielek organizacji pozarządowych: pn. "JAK TO SIĘ PISZE?" - czyli szybki kurs pisania ofert na realizację zadań publicznych.

Kurs obędzie się w dniach 11-12 czerwca 2015 roku, w godzinach 9.00-16.15, w siedzibie Fundacji BIS na ul. Krasickiego 18 I p., w Krakowie.

Liczba miejsc ograniczona - zgłoszenia przyjmowane są do 8 czerwca.

Informacje o kursie