ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA

                     

              WIRTUALNY SPACER                          KLIP FILMOWY


2 maja biuro LGD nieczynne

Uprzejmie informujemy, że 2 maja 2016 r. (tj. poniedziałek) biuro Stowarzyszenia LGD "Beskid Gorlicki" będzie nieczynne.


Христос Воскрес! Воістинно Воскрес!

Foto: Ikona Zmartwychwstania Pańskiego z pracowni ikon Droga Ikony
http://www.drogaikony.org.pl/
 
Жебы Сьвато Великодня
было часом духовой переміны та взміцніня
даючого радіст, мир і надію.
 
Вшелякого добра жычыт
Заряд і Працівникы Стоваришыня ЛьҐД "Бескід Ґорліцкі"

LSR wybrana do realizacji!

Z radością informujemy, że  LGD otrzymało dofinansowanie na realizację Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność  na lata 2014-2020 (LSR).

Obecnie oczekujemy na podpisanie umowy.


Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

Województwo Małopolskie po raz pierwszy wprowadza budżet obywatelski na poziomie regionalnym. Budżet Obywatelski o takim zasięgu pozwala mieszkańcom Małopolski wpływać na otoczenie oraz decydować o kierunkach rozwoju województwa.

Propozycje zadań do małopolskiego budżetu obywatelskiego mogą  zgłaszać wszyscy mieszkańcy Małopolski, którzy ukończyli 16 rok życia. Na realizację tych zadań przeznaczona została kwota 6 mln. zł. Termin zgłaszania propozycji: od 15 kwietnia do 6 maja br.

W ramach działań przybliżających cel i zasady tego przedsięwzięcia przewidziano organizację spotkań  informacyjnych. Jedno ze spotkań odbędzie się 11 kwietnia (poniedziałek)  o godz. 14:00 w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego
w Gorlicach, przy ul. 11 Listopada 43.

Czytaj więcej...

Harmonogram spotkań
Plakat informacyjny

bo


Radosnego Alleluja

w


Życzenia dla Sołtysów


Stypendia w ramach programu Marzenie o Nauce

Fundacja EFC rozpoczęła rekrutację do Programu stypendialnego Marzenie o Nauce, który polega na finansowaniu utalentowanym uczniom nauki w najlepszych liceach w Polsce. Program skierowany jest do zdolnej młodzieży kończącej gimnazjum, pochodzącej
z miejscowości do 30 tysięcy.

Osoby, które zgłoszą się do programu i pomyślnie przejdą proces rekrutacyjny oraz zostaną przyjęte do szkoły wskazanej przez EFC mogą liczyć na wsparcie przez cały okres nauki
w liceum.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 31 marca 2016r.

Czytaj więcej...


Konkurs - Seniorzy w akcji

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie „Seniorzy w akcji” inkubator + dotacje na działania społeczne osób starszych i inicjatywy międzypokoleniowe. Konkurs skierowany jest do osób 60+ lub do par międzypokoleniowych, które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu.

Dotacje będą przyznawane na realizację przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, włączają osoby starsze w dialog i współpracę z samorządem lokalnym, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych.

Udział w konkursie daje możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości do 12 tys. zł.

Termin składania listów intencyjnych mija 17 marca 2016 r.

Czytaj więcej…


Zaproszenie na wystawę do Prudnika

Gmina Prudnik zaprasza do udziału w 19. Wystawie Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego.

Wystawa odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2016r., Prudnik,ul. Łucznicza (hala OSiR).

Czytaj więcej...