Aktualności

Małopolskie talenty to projekt edukacyjny, którego celem jest wydobycie potencjału, rozwój uzdolnień i wspieranie sukcesów życiowych dzieci i młodzieży z małopolskich szkół. Główną ideą konkursu jest tworzenie przez przyszłych beneficjentów Centrów Wspierania Uczniów Zdolnych (CWUZ), w których będą realizowane zajęcia pozaszkolne dla wybijających się uczniów z małopolskich placówek oświatowych, zarówno ze szkół podstawowych, jak i gimnazjów oraz liceów i szkół zawodowych. Centra Wspierania Uczniów Zdolnych mają wspierać rozwój kompetencji językowych i matematyczno - przyrodniczych, ale także tych z dziedziny przedsiębiorczości czy informatyki.

Nabór do konkursu prowadzony jest za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości i potrwa do 10 maja 2017 r. Termin jego rozstrzygnięcia wyznaczono na wrzesień 2017 r. O dofinansowanie mogą się starać w szczególności organy prowadzące szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, w tym zawodowe oraz placówki oświatowe prowadzące kształcenie ogólne.

Dopuszczalny poziom wsparcia finansowego wynosi aż 95% wydatków, a pula środków przeznaczonych przez Zarząd Województwa Małopolskiego określona została na poziomie przekraczającym 8 milionów złotych.

Szczegółowe informacje na temat konkursu:TUTAJ


 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech